Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: WONSUN
Certification: CE, ISO, SGS
Model Number: DC-PY-2338
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1PC
Price: negotiation
Packaging Details: Packed in bubble wrap firstly, and then reinforced with carton for outer packing.
Delivery Time: 3-7 working days after received your payment
Payment Terms: T/T,Western Union,, Trade Assurance,Paypal etc.,
Supply Ability: 1000 Sets/Month
Get Best Price
Contact Now
Specifications
Highlight:
110V Remote Control Sliding Gate Operator
AC220V Remote Control Sliding Gate Operator
1500Kg Remote Control Sliding Gate Operator
Power Supply Range:
AC220V/110V±10% 50/60Hz
Max Loading Weight:
1500kg
Open(close) Speed:
18m/min
Rated Power:
100w/200w, Optional
Working Temperature Of Motor:
-25 To +55 Celsius Degree
IP:
58
Working Temperature:
-35° To 75°
Type:
DC Brushless Gate Operators
Power Supply Range:
AC220V/110V±10% 50/60Hz
Max Loading Weight:
1500kg
Open(close) Speed:
18m/min
Rated Power:
100w/200w, Optional
Working Temperature Of Motor:
-25 To +55 Celsius Degree
IP:
58
Working Temperature:
-35° To 75°
Type:
DC Brushless Gate Operators
Description
DC Brushless Sliding Door Motor
Revolutionizing Access Control with Smart, Efficient & Reliable Performance
Key Features
  1. Brushless Motor Technology
    • Gear & worm gear reducer: high torque (55 N·m), low noise (≤56 dB), IP58 waterproof.
  2. Intelligent Control System
    • Hall-effect electronic limits: precise positioning, easy calibration.
    • Adjustable speed (up to 18m/min), soft start/stop, obstacle rebound safety.
  3. Power Outage Resilience
    • Standard 24V backup battery: seamless operation during blackouts.
    • Clutch-free manual release: open gate manually without extra steps.
  4. Smart Connectivity
    • Integrates with 4G/Wi-Fi/Bluetooth, mobile apps for remote control & monitoring.
Technical Specifications
Parameter Standard Model High - End Model
Operating Temp -35°C to +75°C -35°C to +75°C
Power Supply DC 24V / AC 110/220V DC 24V / AC 110/220V
Power Rating 100W 200W
Gate Speed 18m/min 18m/min
Torque 55 N·m 55 N·m
Gate Weight 500-800 kg 500-1500 kg
Dimensions 209×286×347 mm 209×286×347 mm